Ивет Лалова триумфира със злато на Балканиадата

Ивет Лалова спечели златен медал на Балканиадата по лека атлетика в Правец. Тя финишира първа на 100 м с резултат 11:23.

Веднага след постижението тя бе поздравена от носителя на „Златната топка“ за 1994 г. Христо Стоичков и министъра младежта и спорта Красен Кралев.

На второ място завърши Диана Вайсман от Израел с 11:25. Другата ни представителка Инна Ефтимова остана трета с 11.56.

Ивет спечели още една квота за Олимпиадата в Токио догодина и за Световното в Доха, което ще се проведе по-късно този месец.

На 100 метра при мъжете българинът Антонио Иванов заслужи бронз с 10.66. Ветеранът Йоло Николов донесе първия медал за България от шампионата, след като завърши втори в бягането на 5000 метра.

Източник: Нова.тв

Източник: Епицентър